19.02.2021 07:00

Pavkov u poslednjim trenucima za remi Zvezde i Milana

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno 2:2 sa Milanom u Beogradu u prvoj utakmici 1/16 finala Lige Evrope. Remi crveno-belima pred revanš na San Siru sledećeg četvrtka doneo je Milan Pavkov u 90+3. minutu.

Tanjug/AP Photo/Darko Vojinović

Igrali su se poslednji momenti utakmice na stadionu Rajko Mitić, Beograđani su imali zaostatak do 2:1 i igrača manje zbog isključenja Milana Rodića, kada je Pavkov sjajno skočio na korner Gelora Kange i pogodio dalji ugao za veliko oduševljenje u taboru domaćih.

I sada Rosoneri imaju bolji rezultat, u revanšu im je dovoljan remi manji od 2:2 za prolaz, ali se može reći da je tim Dejana Stankovića kasnim golom nagrađen za odličnu igru protiv favorizovanog rivala, sedmostrukog prvaka Evrope, velikana svetskog fudbala.

Isprsili su se crveno-beli protiv slavnog kluba sa San Sira, u najvećem delu meča bili ravnopravan rival, često i znatno konkretniji. Uprkos tome, do poslednjih sekundi delovalo je da će doživeti poraz.

Izuzetnu igru ekipe Dejana Stankovića umalo je poništio dekoncentrisani Radovan Pankov, koji je u 41. postigao autogol, a zatim u 61. nesmotrenom reakcijom napravio penal iz kojeg je Teo Ernandes doveo Milan u vođstvo.

U međuvremenu je na isti način Gelor Kanga doneo poravnanje Beograđanima u 52. minutu. Zatim je u 77. Milan Rodić dobio drugi žuti karton, ostavio ekipu na cedilu i izbegavanje poraza učinio praktično nemogućom misijom.

Ipak, na kraju se ukazao Pavkov, spasao srpskog šampiona, Pankova, pa i Rodića, i doneo optimizam uoči revanša.

​Izvor: Sport Klub